Destek Hattımız: 0 (535) 724 05 28 İş Başvurusu
Anahtar Teslim Çelik Konstrüksiyon Prefabrik Ev Yapımı

Anahtar Teslim Çelik Konstrüksiyon Prefabrik Ev Yapımı

Günümüzde oldukça popülerleşen anahtar teslim çelik konstrüksiyon prefabrik evler, özellikle inşaat işleriyle uğraşmak istemeyen ya da böyle bir şey için vakit ayırmak istemeyen kişiler için oldukça güzel bir alternatif oluşturmuş durumdadır. 100 metrekarelik bir evin yapım sürecinin yaklaşık 3 – 4 hafta gibi bir zamanda gerçekleşebilmesi birçok kişi için bu yapıların tercih edilme nedenini oluşturmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Prefabrik Ev Nedir?

Çelik konstrüksiyon prefabrik evin ne olduğuna geçmeden önce çelik konstrüksiyon hakkında kısa bir bilgi verelim. Bir yapı tekniği olan çelik konstrüksiyon; tamamıyla bir çerçeveye bağlı olan binanın zemin, çatı ve duvarlarının desteklenmesi için dikdörtgen bir ızgara inşa edilerek yapılan dikey çelik tekniğidir.

Halk arasında prefabrik ev olarak bilinen çelik konstrüksiyon ev ise, çelik malzeme kullanılarak yapılan evleri ifade etmektedir.

Neden Prefabrik Ev Tercih Edilmeli?

Günümüzde birçok kişinin tercih etmeye başladığı ve gittikçe daha fazla karşılaştığımız prefabrik evlerin tercih edilmeleri için birçok neden bulunmaktadır. Bu nedenlerden bazıları şöyledir:

  • Bu yapıların inşaat süreleri diğer yapılara göre oldukça kısadır. 10 ila 45 gün arasında teslim edilebilir
  • Bir çelik konstrüksiyon prefabrik ev için tüm maliyetler sözleşme esnasında belirlenir
  • Güçlü bir ısı yalıtımı sağlar. Ve bu özelliği ciddi bir enerji tasarrufu sağlar
  • Yapımı bittikten sonra sökülerek istenilen yere taşınabilir
  • Zemin betonu dışında başka hiçbir alanda betona ihtiyaç duyulmaz
  • Temel maliyetleri azdır
  • Bakım ihtiyacı ve bakım maliyeti yok denecek kadar azdır
  • Projelerin yalıtım özellikleri bölgesel ve iklimsel koşullara göre tasarlanır

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik evlerin fiyatları, evin büyüklüğüne, kat sayısına ve yapı sistemlerine göre farklılıklar göstermektedir. Dış dizayna karar verildikten sonra eve ilişkin ortalama bir maliyet belirlenir. Bu esnada evin kaç katlı olacağı ve kullanılacak malzemelerin kalite değerleri belirlenir. Tüm bu kriterlere göre de prefabrik eve ilişkin toplam fiyat ortaya çıkmaktadır.

Siz de çelik çatı ve çelik konstrüksiyon modellerimiz hakkında bilgi almak için zemmetal.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Call Now ButtonBize Ulaşın