Destek Hattımız: 0 (535) 724 05 28 İş Başvurusu

Paslanmaz Çelik İmalatı

Paslanmaz çelik imalatı, kalıcı yapılar ve alt yapı tesisatları için kullanılabilecek yüksek alışımlı elementlerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Uzun süre paslanmaz bir çelik modeli olarak, global alanda kullanım sıklığı bulunan ve aynı zamanda mukavemet açısından dayanıklıdır.

Paslanmaz Çelik Nedir?

1913 yılında İngilizler tarafından ortaya çıkartılmış bir tür olarak anti korozyon özelliklerine sahiptir. Bu özellikle birlikte krom ve nikel kullanımının yoğun olduğu bu çelik türlerinde, yüzey yabancı maddeleri arındıracak kıvamda ve yüksek mukavemet gösterebilecek alışıma sahiptir. Bakır, Titanyumun da dahil olduğu bu birleşimde, 450 C sıcaklıktan sağlam bir yapıya sahip olacak kıvama gelmesi sağlanmaktadır. Yağ, su ve benzer maddelerin zarar veremediği bir özelliğe sahip olduğu için genel olarak makinelerde kullanılması maliyet açısından çok daha ekonomiktir. Paslanmaz yapılar için ideal olan çelikler, uzun yıllar boyu kullanılabilecek dayanıklı yapılar oluşturmaya yatkındır.

Paslanmaz İmalatlar

Paslanmaz imalat yapan firmalar için ideal özelliklere sahip olan çelik yapılar, özellikle makine ve alt yapı işlemlerinde ekonomik bir etki sağlamaktadır. Uzun yıllar boyunca mukavemet ve aynı zamanda temizlik açısından özel bir kullanım alanı olan çelikler, içerisinde yer alan krom ve nikel sayesinde alışım kazanmaya daha yatkındır. Üretimi zor ancak kullanımı oldukça kolay olan bu türler için;

  • Makine çelikleri
  • Alt yapı
  • Makine dişlileri
  • Sanayi

Alanlarında kullanıma uygun şekilde tasarlanabilmektedir. Özellikle sıvı üretimin bulunduğu alanlarda tercih edilen makine özelliklerini paslanmaz çelikler sayesinde elde edebilirsiniz.

Paslanmaz Çelik İmalatı Yapan Firmalar

Özel nitelikli bir kullanım için ideal bir yapıya sahip olan paslanmaz çelikler, alaşım özelliklerine göre gruplara ayrılmaktadır. Paslanmaz imalat yapan firmalar bu alanda size en uygun seçenekleri sunacak profesyonellikte olmalı, kullanım alanınıza göre en iyisini tercih etmenizi sağlamalıdır.