Destek Hattımız: 0 (535) 724 05 28 İş Başvurusu
Trapez Sac İle Çelik Çatı İmalatı

Trapez Sac İle Çelik Çatı İmalatı

Genellikle inşaat alanların çevresinin güvenliğini sağlamak ya da çatı kaplama alanlarında kullanılan trapez sac; sağlam, uzun ömürlü ve ekonomik bir seçenektir. Çatı ve cephe alanlarında kolaylıkla montajı yapılabilen ve hafif bir malzeme olan trapez sac renk ve modelleri ile de tüketiciye zengin bir seçim imkanı tanımaktadır. Ayrıca geri dönüşüm özelliğinden ötürü çevre dostu olan ürün günümüzde birçok alanda tercih edilmektedir.

Özellikle sanayi bölgelerindeki binaların çatı ve cephe alanlarında kullanılan trapez sac ayrıca;

  • Bina çatılarında ve cephelerinde
  • Sınır belirlemede
  • İnşaat alanlarında ve
  • Çevre koruma alanlarında da tercih edilmektedir.

Trapez Sac Nedir? Trapez Sac Montajı Nasıl Yapılır?

Trapez sac, galvaniz sac ya da alüminyumdan, coil coating boyalı ya da boyasız olarak üretilen ve değişik form ve kalınlıkları olan bir malzemedir. Daha çok çatı ve duvar uygulamalarında kullanılan malzeme prefabrik yapı imalatlarında, çatı ve cephe kaplamalarında, hava alanları ve endüstriyel tesislerde duvar ve tavan kaplaması olarak kullanılabilmektedir.

Galvaniz, boyalı ya da gofrajlı ürünlerin levha olarak biçimlendirilmiş hali olan trapez sacların montajı vidalama yöntemi ile yapılmaktadır. Hem ahşap hem de metal üzerine uygulanabilen malzemenin montajında mutlaka contalı trapez sac vidası kullanılmalıdır.

Trapez Sac Sandviç Panele Göre Neden Daha Uygun Fiyatlıdır?

Gerek dikey kapatmada gerekse çatı kaplamalarında oldukça elverişli bir kullanım alanına sahip olan trapez saclar diğer ürünler ile kıyaslandığı zaman çok daha ekonomik ve çok daha avantajlı bir üründür. Özellikle sandviç panele göre çok daha ekonomik olan trapez sacların sandviç panelden daha uygun fiyatlı olmasının nedeni ise sandviç panellerin ayrıca ısı yalıtımlı bir ürün olmasıdır. Bu özelliğe sahip olan sandviç panellerin üretim aşamaları sac trapeze göre daha farklı aşamalara sahiptir. Bu nedenle de daha pahalıdır.

Ancak özellikle ısı izolasyonuna gerek olmayan yerlerdeki çatı ve cephe kaplamalarında trapez sac modelleri daha avantajlı olabilmektedir. Çelik çatı imalatı ve trapez sac model ve fiyatlarına ilişkin daha detaylı bilgi için zemmetal.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Call Now ButtonBize Ulaşın