Destek Hattımız: 0 (535) 724 05 28 İş Başvurusu

Ferforje, Fransızcadan gelen bir kelimedir. Demirin yüksek ateşte dövülmesinin sonucunda ortaya çıkan şekillere verilen isimdir. Ferforje hem evinizde hem de bahçenizde kullanılır. İç mekanlarda özellikle kapılarda, sandalyelerde, masalarda kullanılırken dış mekanda bahçe korkuluklarında, banklarda, pencere korkuluklarında kullanılır. Cafe ve restaurant gibi mekanlarda ise hem dış hem de iç mekanlarda kullanılır ve mekana hoş bir estetik katar.
Ferforje oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu nedenle yapılarda sıkça tercih edilir. Yalnız Ferforje yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan bazıları; ferforjenin nereye yapılacağı belirlenmelidir. Ferforjenin yerinin belirlenmesi önemlidir. Bunun nedeni bir yerde güzel duran bir ferforje uygulaması başka yerde aynı sonucu vermeyebilir ve mekânın aldığı ışık düzeyinden dekoratif stile kadar her şey yapılacak ferforje için önemlidir . Ferforje tasarımına uygun malzeme seçimi de önemlidir. İstediğiniz gibi bir ferforje tasarımı yaptırmanız için, mekânın genel atmosferine uygun malzemeler seçilmelidir. Maliyeti düşük seviyede tutulduğu dayanıksız malzemelerle üretilen ferforje hem çok dayanıklı olmaz hem de istenilen sonucu vermez. Ferforje tasarım aşaması tamamlandıktan sonra, imalat yöntemi aşamasında yapılacak işin ölçeği ve maliyet analizi çok büyük önem taşır. Demir, her ne kadar ısı altında uyumlu bir malzeme olsa da, soğuduğunda üzerinde değişiklik yapmak zordur. İmalat aşaması kusursuz olarak tamamlansa bile temizlik doğru yapılmazsa istenilen sonuç alınmayabilir. Ancak iyi bir temizlik işlemi ferforjenin kalitesi ön plana çıkarılabilir.
Görüldüğü üzere binanıza ferforje yaptırırken çok dikkatli olmalı ve işinde uzman bir firmayla çalışmalısınız. Lüleburgaz’da hizmet veren firmamız binanızın yapısına uygun ferforjeyi belirler, sağlam malzemelerden üretir ve binanıza monteler. Siz de kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla almak isterseniz bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz.

Güzellik ve kullanım kolaylığı, insanların aradığı en yaygın konseptlerden bazıları ve ferforje korkuluk, ikisini çok klas bir şekilde birleştiriyor. Çok yönlü iyi görünümleri zarif zarafetten üstü süslü süslemelerine kadar geniş yelpazeyi çalıştırabilirken, dövme demirden yapılmış eskrimin size sunduğu pratik avantajlar da vardır. Ferforje uygulamalarını sevmemizin 11 nedenini öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Bir alaşım olarak ferforje saf demirden çok daha fazla pas direncine sahiptir, çünkü cüruf adı verilen elyaflı bir madde ile karıştırılır.

2. Doğru, dövme demir sonunda paslanabilir. Bununla birlikte, 3-4 yılda bir basit bir boya işi – ya da her on yılda bir daha ayrıntılı bir boya işi – harika görünmesini sağlayacaktır.

3. Ferforje çit güçlü ve aşırı uzunlamasına. Aslında dayanıklılığına bağlı olarak “100 yıllık korkuluk” olarak bilinir. Ayrıca şoka, buruşmaya ve bükülmeye karşı dayanıklıdır.

4. Güçlerinden ötürü, ferforje tellerin çeşitli güvenlik fonksiyonlarında üstünlüğü vardır. Bahçenizdeki çocukları ve evcil hayvanları koruyabilirler (ancak eski davada zıplamayı veya tırmanmayı ve bu çubukta çok geniş aralıklı çubuklar arasında kaymayı engelleyen bir stil seçmeniz gerekecektir). Yüzme havuzunuzun çevresinde bir güvenlik çiti olarak kullanılabilirler. Sonunda, en uzun ferforje korkuluklar insan veya hayvan olsun, davetsiz misafirleri dışarıda tutmak için mükemmeldir.

5. Ferforje bahçe korkuluğunuzun küçük (veya büyük) kısmı, çitin tamamını değiştirmek için herhangi bir gereklilik olmaksızın onarılabilir.

6. Ferforje sünektir, yani metalin çeşitli sanatsal çit desenleri şeklinde şekillendirilebileceği anlamına gelir. Bu tür çit, yalnızca bir sınır işareti değil, gurur verici bir tasarım özelliğidir.

7. Ferforje ile çalışmak esnaf için bir süreçtir. Demir, özel dekoratif görünümünü üretmek için özel aletlerle dövülmüş ve elle işlenmiştir (“dövülmüştür”). Elbette, bu yüksek kalite buna uygun olarak yüksek fiyat etiketi ile geliyor. Daha ucuz bir alternatif, cazip şekiller oluşturmak için erimiş demirin kalıplara dökülmesi şeklinde şekillendirilmiş demirdir; Bu güzel, ama sadece el işi kaşağı yok.

8. Ferforje merdiven korkulukları, geleneksel ya da modern, resmi ya da rahat her türlü ev dekorunu tamamlayıcı geniş stilde dizilmiştir. Viktorya dönemine damgasını vuran nostaljik bir başkasıyla, çoğu zaman çok ayrıntılı çizgiler, eğriler ve çarpıklıklar bulunur.

9. Dövme demir çitleri üzerinden görülebilir. Bazıları bunun bir dezavantaj olduğunu düşünebilir, ancak Sleeping Beauty gibi kendinizi kaplamadan bir miktar mahremiyete sahip olursanız, görüş efekti için minnettar kalabilirsiniz. Işık ya da yakındaki muhteşem bir manzarayı engellemeyeceksiniz. Evinizi satmaya hazır olduğunuzda, demirin dantel benzeri görünüşü, aslında evinizin kaldırım çekiciliğine ve mülk değerine katkıda bulunur ve evinizin hoşnutluğu olan bir önizlemesini ve satın alınacak alıcıların zemini göze alacaktır.

10. Mülkünüzün sınırları içinde korkuluk yapmak için ferforje demir bahçeleri gibi özelliklerin güzelliğini vurgular. Vurgu tasarım yerine mahremiyet ya da güvenlik olduğundan, bu çit türü özellikle kalın ya da uzun olması gerekmez, bunun yerine 1 ile 3 feet arasında ölçebilir ve bu da daha az maliyetli ferforje merdiven korkuluğu kurulumunu sağlar.

11. Ferforje bahçe korkuluklarının kurulumu, çeşitli nedenlerden ötürü çevreye duyarlıdır. İlk olarak, sıklıkla değiştirilmesi gerekmez. İkincisi, malzeme yeniden kullanılabilir – eski veya antika dövme demir parmaklıklar, kapılar, korkuluklar ve çit direği çok talep görüyor ve antika dükkanları veya mimari kurtarma ajanları aracılığıyla satın alınabilir ve satılabilir. Üçüncüsü, mevcut kullanım ömrü boyunca faydalı ömrünün sonunda, dövme demir geri dönüşümlü hale getirilebilir ve bir hurda metal satıcısına satabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz İçin Bu Bağlantıya Tıklayabilirsiniz.

Call Now ButtonBize Ulaşın