Destek Hattımız: 0 (535) 724 05 28 İş Başvurusu
Çelik Konstrüksiyon Çatı İmalatı Hizmetleri

Çelik Konstrüksiyon Çatı İmalatı Hizmetleri

Bazı binaların çatı yapımlarında kullanılan çelik konstrüksiyon, doğal afetler nedeniyle oluşan yüklerin ve risklerin absorbe edilmesini sağlamaktadır. Çünkü çelik konstrüksiyon şeklinde yapılan binaların üzerine kendi ağırlıklarından daha fazla bir kuvvet uygulanmamaktadır. Eski çatı tekniklerinden bir hayli farkı olan söz konusu bu yöntemin daha birçok avantajı bulunmaktadır. Ve bu avantajlardan dolayı çelik çatı imalatı konusunda giderek artan bir talep söz konusudur.

Çelik Konstrüksiyon Nedir? Kullanım Ömrü Ne kadardır?

Taşıyıcı sistemin metal kolonlar ve taşıyıcılar yardımıyla oluşturulması yöntemi ile gerçekleştirilen yapı sistemine çelik konstrüksiyon adı verilmektedir. Çelik işlerinin montajı ise çelik bileşenlerinin bir çerçeveye monte edilmesi ile oluşur. Ve bu montaj işlemi yerinde yapılmaktadır. Montaj, cıvata ya da saha kaynağı ile yapılabilmektedir.

A sınıfı malzemelerden üretilen çelik yapılar oldukça dayanıklıdır. Hatta bu dayanıklılığı nedeniyle deprem ve yangın gibi doğal afetlerin olma riskinin yüksek olduğu bölgelerde sıklıkla kullanılır. Kullanım ömrü açısından da avantajları olan çelik konstrüksiyon yapıların kullanım ömrü ise 50 yıldır. Bakımları konusunda da masrafsız ve kolay bakım imkanı sağlayan bu yapıların günümüzde kullanım alanları da gittikçe artmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon İle Çatı İmalatı

Fabrikasyon malzemelerden oluşan elemanları ile çelik konstrüksiyon, çatı kalitesinde de en yüksek kaliteyi sağlamaktadır. Yapının kendine özgü ağırlına göre tasarlanan çelik konstrüksiyon çatılar, binaya ek bir ağırlık getirmez. Bundan dolayı da her türlü doğal afet riskine karşı daha güvenli binalar oluşmasına yardımcı olur. Hatta yüksek direnç göstererek yapının bütünlüğünün korunmasını sağlamaktadır.

Farklı montaj seçenekleri ve kullanım avantajları ile müşteriler için birçok avantaj sağlayan çelik konstrüksiyon çatılar birçok tüketiciye cazip gelmektedir. Üstelik bir kez yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanılabilen bu yöntem ayrıca diğer yöntemlere göre daha ekonomik bir seçenek sunmaktadır.

Siz de diğer yöntemlere göre çok daha uzun ömürlü ve çok daha ekonomik olan çelik çatı fiyatları hakkında bilgi almak ve farklı renk ve model seçeneklerimizi görmek için zemmetal.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  

 

Yazar Hakkında
Call Now ButtonBize Ulaşın